باز هم نادر ابراهیمی !

 

 

    

هلیا ! میان بیگانگی و یگانگی هزار خانه است . آنکس که غریب نیست شاید که دوست نباشد . کسانی هستند که ما به ایشان سلام می گوییم یا ایشان به ما . آنها با ما گرد یک میز می نشینند ، چای می خورند ، می گویند و می خندند . « شما » را به « تو » و « تو » را به هیچ بدل می کنند . آنها می خواهند که تلقین کنندگان صمیمیت باشند . می نشینند تا بنای تو فرو بریزد . می نشینند تا روز اندوه بزرگ . آنگاه فرا رسنده نجات بخش هستند . آنچه بخواهی برای تو می آورند . حتی اگر زبان تو آن را نخواسته باشد ؛ و سوگند می خورند که در راه مهر ، مرگ ، چون نوشیدن یک فنجان چای سرد ، کم رنج است . تو را نگین می کنند در میان حلقه گذشت هایشان .جامه هایشان را می فروشند تا برای روز تولدت دسته گلی بیاورند _ و در دفتر یادبودهایشان خواهند نوشت .زمانی فداکاری و اندرزهایشان چون زورقی افسانه ای ، ضربه های تند طوفان را تحمل می کند ؛ آن طوفان که تو را در میان گرفته است . آنها به مرگ و روزنامه ها می اندیشند . بر فراز گردابی که تو واپسین لحظه ها را در ان احساس می کنی می چرخند و فریاد می زنند : من ! من ! من ! من !

باید ایشان را در آن لحظه دردناک باز شناسی . باید که وجودت در میان توده مواج و جوشان سپاس معدوم شود . باید که در گلدان کوچک دیدگان تو باغ بی پایان « هرگز از یاد نخواهم برد » بروید . آنگاه دستی تو را از فنا باز خواهد خرید ؛ دستی که فریاد می کشد : من ! من ! من ! و نگاهی که فریاد میزند : من !

از یاد مران که اینگونه شناسایی ها بیشتر از عدوات ، انسان را خاک می کند . مگذار که در میان حصار گذشت ها و اندرزها خاکسترت کنند . بر نزدیکترین کسان خویش ، آن زمان که مسیحا صفت به سوی تو می آیند ، بشور !

/ 4 نظر / 16 بازدید

مطلبت خیلی قشنگ بود.ممنون که بعد از مدتها سر زدی.بقیه رو بی خیال شیم بهتره.مجیده هم که روز روزش چی بوده حالا م که سرگرم زندگی شده تازه جراحی کوله سیستکتومی و ادهیژن باند روده هم شده.بهتر باشه ایشالا...

دوست

همه قهرین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

A

Noruzetun piruz

لوبیا چشم بلبلی

___@@@________@@_____@@@@@@@ ________@@___________@@__@@@______@@ ________@@____________@@@__________@@ __________@@________________________@@ ____@@@@@@___وبلاگت خيلي قشنگه______@@ __@@@@@@@@@__@@@@@@@_________@@ __@@____________منتظر حضور گرمت_______@@ _@@____________@@@@@@@@@@_____@@ _@@____________ هستــــــــم ___@@@ _@@@___________@@@@@@@______@@ __@@@@__________@@@@__________@@ ____@@@@@@_______________________@@ _________@@_________________________@@ ________@@___________@@___________@@ ________@@@________@@@@@@@@@@@ _________@@@_____@@@_@@@@@@@ __________@@@@@@@ ___________@@@@@_@ ____________________@ ____________________@ _____________________@ ______________________@ ______________________@____@@@ ______________@@@@__@__@_____@ _____________@_______@@@___@@ ________________@@@____@__@@ _______________________@ ______________________@ وسيله هم برات گذاشتم بهم سر بزني منتظرتم °°°°°°°°°°°°|/ °°